Socialiai atsakingas verslas – ne tik žmonių gerovei

Rūpintis ne tik savimi, bet ir kitais. Toks turėtų būti ne tik kiekvieno atsakingo žmogaus, bet ir verslo principas. Siekis padaryti pasaulį geresniu gyventi ne tik sau, bet ir kitiems. Šiuo principu be abejonės vadovaujasi įmonė „Das Work“, kuri rūpinasi ne tik savo darbuotojais, bet ir mažaisiais žmogaus draugais.

Šią savaitę „Das Work“ komanda apsilankė „SOS gyvūnai“ prieglaudoje. O atvyko jie tikrai ne tuščiomis, bet su gausiomis lauktuvėmis, skirtomis prieglaudos globotiniams.

„Das Work“ komandos apsilankymas „SOS gyvūnai“ prieglaudoje

Prieglaudos svečiai ne tik, kad atvyko ne tuščiomis rankomis, bet ir maloniai praleido laiką bendraudami su čia prižiūrimais naminiais augintiniais. Skyrė jiems dėmesio, išvedė pasivaikščioti, pažaidė, paglostė, pamylavo.

„Das Work“ kolektyvas neslepia, jog apsilankymas gyvūnų prieglaudoje yra reikšmingas, o matant narvuose uždarytus šunis, kates, jų liūdnas akis ir meilės ilgesį, širdį gniaužia beribis liūdesys.

„Das Work“ komandos apsilankymas „SOS gyvūnai“ prieglaudoje

„Šie gyvūnai nuostabūs. Jei galėčiau, visus juos pasiimčiau pas save. Prie kiekvieno norisi prieiti, kiekvienam skirti dėmesio. Nes jiems to reikia. Prieglaudos darbuotojai, kad ir kaip stengiasi, natūralu, jog fiziškai tiesiog negali kiekvienam suteikti tiek šilumos, kiek jos reikia. Bet jie šaunuoliai, daro išties didelį darbą,“ – patirtais įspūdžiais dalinasi Reda.

Apsilankymo metu, „SOS gyvūnai“ prieglaudos darbuotojai svečiams papasakojo apie savo globotinius. Kiekvienas jų turi savo istoriją, kiekvienas patyręs kažkokią skriaudą, kuri paliko ne tik fizines, bet ir psichologines pasekmes – kurtumą, aklumą, raišumą ir pan.

„Das Work“ komandos apsilankymas „SOS gyvūnai“ prieglaudoje

„Man be galo liūdna, kad žmonės taip beširdiškai atsikrato savo augintinių. Ir taip beširdiškai žiauriai gali su jais elgtis. Juk tai ne žaisliukas, ne daiktas. Tai gyvas padaras, kuris prisiriša, pamilsta. Ir jam lygiai taip pat skauda, kai jį žaloja ar tiesiog išmeta į gatvę. Mūsų visuomenei dar reikia daug ko pasimokyti, o ypač socialinės atsakomybės,“ – jausmų neslepia transporto skyriaus vadovas Deividas.

„Das Work“ komandos apsilankymas „SOS gyvūnai“ prieglaudoje

„Das Work“ ragina visus verslus tapti socialiai atsakingais

Įmonė „Das Work“ save pristato kaip socialiai atsakingą verslą. O apsilankymas gyvūnų prieglaudoje yra tik viena iš daugelio socialiai atsakingų iniciatyvų, kurias organizuoja sąmoningas, kūrybiškas ir veiklus įmonės kolektyvas. Šiuo savo pavyzdžiu įmonė nori užkrėsti ir kitus verslus. Ragina nelikti abejingais, nežiūrėti tik savo interesų, bet kitus mylėti taip pat, kaip save.

„Juk dalintis gerumu nieko nekainuoja. Būti sąmoningu ir atsakingu, taip pat nieko nekainuoja. Tam nereikia milžiniškų investicijų ar kažkokių grandiozinių strategijų. Tiesiog kitam duodi tai, ką pats turi geriausio savyje – supratimą, meilę, pagarbą ir atjautą. Tik tiek,“ – sako „Das Work“ marketingo skyriaus vadovė Reda Bžeskienė.

„Das Work“ kolektyvas tikina, kad šis apsilankymas „SOS gyvūnai“ prieglaudoje tikrai nebus paskutinis ir mano, jog tai taps dar viena puikia komandos tradicija.

Ankstesnis straipsnis
Tolimųjų reisų vairuotoja dirbanti Žaneta keičia nusistovėjusias taisykles ir požiūrį į šį darbą
Kitas straipsnis
Vilkikų vairuotojų darbas – ekonomikos ir kasdieninio gyvenimo dalis