Metų darbuotoja Karolina: „Mano širdį sutirpdė „Das Work“ kolektyvas“

Įmonės Dokumentų valdymo skyriaus vadovė Karolina išrinkta geriausia 2023 m. darbuotoja. Kolegos apie Karolinos įvertinimą sako: „Sveikinimai laimėjus tokioje sunkioje kovoje, tu to verta, tik į priekį! Tavo profesionalumas, energija, empatija darbuotojams ir pozityvumas veda prie geriausių rezultatų!“ O ką apie „Metų darbuotojo“ titulą galvoja pati nugalėtoja?

Karolina teigia, jog šį įvertinimą pelnė ne viena, bet kartu su visa komanda, kuriai yra be galo dėkinga. Ji mielai sutiko papasakoti, ką jai reiškia šis įvertinimas, darbas „Das Work“, bendravimas su kolegomis ir kaip įmonė motyvuoja darbuotojus tobulinti savo profesines kompetencijas bei žinias.

Karolina, kiek laiko dirbi įmonėje „Das Work“ ir kas tau čia patinka?

 „Das Work“ dirbu nuo 2021 m. Vos pradėjus dirbti pasitiko šiluma, pasitikėjimas ir didelis atsižvelgimas į darbuotojo poreikius. Pasijutau tarsi atradusi antrą šeimą, – tokia čia jaučiausi sava ir priimta. Tai man labiausiai ir patinka šioje įmonėje.

Kas paskatino įsidarbinti būtent šioje įmonėje? Koks buvo tavo kelias iki šios darbo vietos?

 Iki pradedant dirbti „Das Work“, gyvenau ir dirbau užsienyje. Planavau ten ir pasilikti, nes maniau, kad atradau svajonių darbą. Komunikacija, dokumentai, komandos palaikymas. Atrodė, kad tai viskas, ko man reikia. Darbas reikalavo kruopštumo, atsakingumo ir buvo glaudžiai susijęs su dokumentais.  Supratau, kad darbas su dokumentais yra mano varikliukas (šypsosi). Tačiau „įvyko“ gyvenimas ir teko grįžti į gimtinę. Pradžioje buvo sunku suvokti, kad reikia pradėti viską iš naujo.

Įsidarbinti „Das Work“ mane paskatino viena pažįstama, beje, buvusi šios įmonės darbuotoja. Ji įtikino, kad įmonė šiuolaikiška ir turi dideles perspektyvas tobulėjimui. Pradėjau dirbti personalo vadybininke. Tuo metu kolektyvas dar buvo mažas. Įmonės veiklą vystėme visi kartu komandoje nuo pat pradžių. Visi kartu įveikėme iššūkius ir naujoves. Pradėjome sparčiai plėstis, nauji kolegos kupini idėjų – tikras refresh‘as (šypsosi)!

Pripažįstu, dideli pokyčiai nebuvo lengvi, bet įveikiami. Šuo metu administracijoje dirba 20 savo srities profesionalų! Kuo galiu labai pasidžiaugti.

Kokia tavo manymu svarbiausia įmonės vertybė ar tikslas?

 Mano manymu, pagrindinis įmonės tikslas – sėkminga plėtra su profesionalia komanda. Vertybės – profesionalumas, pagarba, atsakomybė.

Kaip vertini bendradarbiavimą su kolegomis?

Kiekvienas yra savo srities profesionalas, žinantis savo atsakomybes ir galimybes, todėl bendravimas vyksta lengvai ir sklandžiai. Kuo labai didžiuojuosi!

Ką darei, kad taptum mėnesio ir galiausiai metų darbuotoja?

 Ir ko tik aš nedariau (juokiasi). Juokauju. Tiesą sakant, nesiveržiau tapti metų darbuotoja. Tiesiog dirbau savo darbą – stengiausi pasiekti su savo komanda užsibrėžtus tikslus, buvau savimi ir žinoma palaikiau komandą visuose iššūkiuose. Tikriausiai tai ir buvo mano sėkmės talismanas, kuris padėjo įgyvendinti užsibrėžtus tikslus ir gauti „Metų darbuotojo“ titulą.

Ar tave džiugina toks įvertinimas?

Labai džiaugiuosi ir esu be galo visiems dėkinga už įvertinimą. Bet nenoriu visų laurų prisiimti sau. Tai ne vien mano nuopelnai, bet ir įdėtos visų kolegų pastangos. Todėl šiuo titulu nuoširdžiai dalinuosi su visa komanda.

Ar lengva šioje įmonėje tobulinti savo profesines kompetencijas?

 Tikrai galiu pasidžiaugti, kad pati įmonė motyvuoja darbuotojus dalyvauti įvairiose profesinių kompetencijų kėlimo veiklose apmokėdama būtinąsias išlaidas.

Neseniai dalyvavau darbų saugos ir sveikatos konferencijoje, HR savaitės konferencijoje, kurių metu sužinojau Lietuvos žmogiškųjų išteklių naujoves. Ketinu ir toliau dalyvauti įvairiuose seminaruose ir konferencijose, kur tobulinsiu savo žinias. Juk plėtrai reikia tikrai daug daugiau žinių ir pasiruošimo (juokiasi).

Minėjai, kad „Das Work“ kolektyvas tarsi viena didelė šeima? Sakyk, kokias bendruomenės veiklas ar iniciatyvas kartu organizuojate?

 Šiuo metu įmonė dalyvauja įvairiose socialinėse akcijose, tokiose kaip „Maisto bankas“, „SOS gyvūnai“ ir pan. Prie akcijų noriai prisideda įmonės kolektyvas. Šios veiklos sukuria bendruomeniškumo jausmą, žinojimą, kad galime kažkam padėti, esame socialiai atsakingi.

Ar būti skyriaus vadove sunku? Su kokiais pagrindiniais iššūkiais susiduria Dokumentų valdymo skyrius šiuo metu?

Dirbti su dokumentais man patinka. Tačiau manantiems, kad Dokumentų valdymo skyriuje mes tik iš vienos vietos į kitą dėliojame popierėlius, galiu pasakyti, kad mano komandai iššūkių tikrai netrūksta. Mus kasdien pasiekia didelis dokumentų srautas, privalome laikytis visų LR teisės aktų ir reglamentų, sekti dokumentų atnaujinimus, archyvavimo nurodymus ir panašiai.

Ko palinkėtum kolegoms, kurie dar tik bando įsilieti į „Das Work“ šeimą? Ir tiems, kurie svajoja / siekia tapti mėnesio, metų darbuotojais?

 Tiek vieniems, tiek kitiems linkiu būti savimi. Asmeniškai aš, visose savo gyvenimo srityse vadovaujuosi moto – sėkmei reikalingi keturi dalykai: darbas, atsidavimas, mąstymas bei tikėjimas. Šis požiūris man padeda įveikti daugelį kliūčių. Galbūt padės ir kitiems. Tereikia tikėti, dirbti išvien ir bendro tikslo link (šypsosi)!

Ankstesnis straipsnis
„Das Work“ savanorystės akcija kartu su „Maisto banku“